Znana Polka – Monika Brodka

Choć filigranowa i niepozorna, Monika Brodka to jedna z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie polskiej muzyki alternatywnej. Niezwykle pozytywna zaraża swoją energią na koncertach, zaskakuje ciekawymi tekstami i zachwyca stylizacjami. Jak tu jej nie kochać!

zdj. Agata Pospieszyńska / AF Photo, ELLE, wrzesień 2012

Monika od lat znajduje się w czołówce polskiego rynku muzycznego. Młoda dziewczyna, która zaczynała w programie „Idol” dziś jest na samym szczycie. Na szczęście woda sodowa nigdy nie uderzyła jej do głowy. Brodka skutecznie oddziela życie sceniczne od prywatnego, a bycie celebrytką nigdy specjalnie jej nie pociągało. Nawet po wygraniu show, mając tylko 16 lat, nie poszła w kierunku komercji i konsekwentnie podążała własną artystyczną drogą.

zdj. Agata Pospieszyńska / AF Photo, ELLE, wrzesień 2012

Mimo że, muzyka Moniki jest wielobarwna i bardzo się wyróżnia, sama artystka potrafi z łatwością zniknąć w tłumie. Na co dzień ubiera się w dość stonowane kolory i trzyma dystans z otaczającym ją światem. Otwiera się tylko przy najbliższych jej osobach – wtedy mówi o wszystkim bardzo otwarcie, a czasem potrafi być nawet wybuchowa. Jak sama twierdzi z natury jest bardzo ponura, jednak jest zdania, że optymizmy można się nauczyć. Zgadzamy się z tym w stu procentach!

Monika podczas koncertu w Łodzi

Brodka uchodzi również za jedną z najlepiej ubranych polskich gwiazd. Za jej wizerunek odpowiada stylistka i projektantka Vasina, jednak to do Moniki należy zawsze ostatnie słowo w kwestii każdego zestawu. Każda jej stylizacja jest przemyślana, zaskakująca i przede wszystkim bardzo oryginalna.

Zdjęcie promujące płytę „Granda”

My lubimy Monikę nie tylko za styl i świetne piosenki, ale również za bezkompromisowość i upór w dążeniu to celu. Mamy nadzieję, że dzięki nim zawojuje kiedyś cały świat!

źródło zdjęć: halalodz.pl, moda.wieszjak.pl