Najpiękniejsze świąteczne witryny 2015

Świąteczna gorączka trwa w najlepsze! Jak co roku, wiele z Was poświęca pewnie każdą chwilę na poszukiwaniu idealnych prezentów dla najbliższych. W tym wyjątkowym okresie galerie handlowe nie próżnują i dokładają starań, aby gwiazdkowe zakupy przebiegały w magicznej atmosferze. Te najbardziej prestiżowe od lat ścigają się w przygotowywaniu spektakularnych świątecznych instalacji na witrynacha ich uroczyste odsłonięcie staje się  często jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu. Gdzie pojechać, żeby najszybciej wczuć się w klimat Bożego Narodzenia? Nasze typy znajdziecie poniżej 🙂

Galeries Lafayette – Paryż

„Święta nie z tej ziemi” to motyw przewodni witryn w paryskiej Galleries Lafayette. W nawiązaniu do zbliżającej się premiery kolejnej odsłony „Gwiezdnych Wojen” w oknach wystawowywch pojawiły się figurki postaci znanych nie tylko fanom filmowej sagi Georga Lucasa.

Printemps – Paryż

Do współpracy w tworzeniu świątecznych witryn luksusowe centrum Printemps zaprosiło sześć marek z najwyższej półki: Lancôme, Longines, Burberry, Christian Louboutin, Sonia Rykiel i Evian. Nad kształtem artystycznym całości czuwał tancerz i choreograf Philippe Decouflé, który zainspirowany światem teatru postanowił na każdej z dziewięciu witryn zaprezentować ruchomą instalację w formie mini sztuki teatralnej. Jak mu się to udało, zobaczycie oglądając film poniżej.

 Bergdorf Goodman – Nowy Jork

Witryna w domu handlowym Bergorf Goodman to swoisty hołd złożony marce Swarovski, świętującej w tym roku 120-lecie swojego istnienia. O rozmachu projektu niech świadczy sam fakt, że do stworzenia instalacji wykorzystano ponad 7 milion kryształów (!!!).

Barneys – Nowy Jork

Boże Narodzenie ciężko wyobrazić sobie bez śniegu i oszronionych szyb! To właśnie ten motyw postanowił wykorzystać w swojej komunikacji nowojorski Barneys, przenosząc mroźny powiew na sklepowe witryny – dosłownie! Jak nie trudno się domyślić, zadanie nie należało do najłatwiejszych, za to efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Zobaczcie zresztą same.