Najciekawsze kampanie na sezon jesień-zima 2015 cz. II

Podgrzewając atmosferę przed premierą kampanii wizerunkowej Mohito AW15, mamy dziś dla Was drugą odsłonę przeglądu najciekawszych kampanii na sezon jesień-zima 2015 – dla przypomnienia pierwszą  część zestawienia znajdziecie TUTAJ. Jeśli uważacie, że na naszej liście zabrakło jakiejś wyjątkowej sesji, to koniecznie napiszcie o tym w komentarzach – chętnie nadrobimy ewentualne zaległości!

Balenciaga

Balenciaga

Kate Moss i Lara Stone to duet, o współpracy z którym marzy chyba każdy fotograf mody. Ostatnio sztuka ta udała się Stevenowi Kleinowi, autorowi jesiennej kampanii Balenciagi. W wystudiowanych, ale przy tym szalenie zmysłowych i sensualnych pozach, Kate i Lara po raz kolejny udowadniają, że nie bez powodu należą do ścisłej czołowki najlepszych modelek na świecie.

Calvin Klein Collection

Calvin Klein Collection

Skąpana w różu, cukierkowa sesja Calvin Klein Collection jesień-zima 2015 na chwilę przeniosła nas w świat rodem z bajki. Magiczne zdjęcia powstały we współpracy z twórcą video Charlesem Atlasem – to jemu należy zawdzięczać, że sesja nabrała lekko trójwymiarowego  charakteru. Twarzą linii została Grace Hartzel, która wcześniej promowała już linię Calvin Klein Platinium.

ChloeChloe

W tle wyciszony pejzaż Ogrodów Luksemburskich, a na pierwszym planie Anja Rubik i Julia Stegner przechadzające się wzdłuż parkowych alejek – nowa kampania Chloe jak zwykle odwołuje się do klimatu romantycznej sielanki. Za sesję jak zwykle odpowiada duet fotografów Inez & Vinoodh.

MarniMarni

Aż ciężko uwierzyć, że to dopiero pierwsza kampania w historii domu mody Marni. Jej autorką jest Jackie Nickerson, wcześniej specjalizująca się  głównie w fotografii reportażowej. Sesja stanowi opozycję do typowych zdjęć wizerunkowych z modelką na pierwszym planie, a jej bohaterka Marte Mei Van Haaster pozuje z zasłoniętą twarzą.

DiorDior

Zamiast eleganckich wnętrz hotelowych, za tło nowej kampanii Diora  posłużyło skaliste wybrzeże na północnym skraju Francji. W jasnych kadrach Willy’ego Vanderperre pozują Julia Nobis, Natalie Westling i Mica Arganaraz – ubrane oczywiście w najnowsze projekty spod igły Rafa Simonsa.

KenzoKenzo

Na ciekawy krok zdecydował się dom mody Kenzo, który zamiast tradycyjnej odsłony reklamowej w prasie postanowił wyprodukować krótki film, promowany za pośrednictwem plakatów w stylu retro. Ich autorem jest amerykański filmowiec Gregg Araki. Cały film możecie zobaczyć poniżej: