Modne Miejsce: Zakładka

Kraków to miasto, które przyciąga turystów nie tylko ze względu na mnogość zabytków, ciekawą historię czy kulturę, ale również wspaniałą kuchnię. Dziś skupimy się właśnie na niej i zabierzemy Was do stosunkowo nowej, ale bardzo już popularnej restauracji Zakładka.

Zakładka to obecnie jedno z najmodniejszych miejsc w Krakowie. Znajdująca się w stylowej, odnowionej kamienicy restauracja urzeka wysmakowanym, nie przytłaczającym wystrojem, idealnie komponującym się z klimatem całego Podgórza.

Właściciel restauracji i jednocześnie szef kuchni, Rafał Targosz, bardzo stara się aby wszystko było na jak najwyższym poziomie. Swoim doświadczeniem zebranym we Francji, Włoszech czy na Węgrzech chętnie dzieli się nie tylko na talerzach, ale również podczas sympatycznej rozmowy. Naszą wizytę dodatkowo umila fakt, że mimo karty pełnej wysublimowanych dań, ceny utrzymane są na naprawdę przyzwoitym poziomie.

W menu znajdziemy między innymi Ślimaki po burgundzku w winnym sosie, Kremową zupę z małż, Vol-au-vent z ogonami krewetek, a także pyszne desery. Są tu również wspaniałe wina, które razem z posiłkiem stworzą wspaniały duet. I mimo że, kuchnia francuska nie należy do najbardziej dietetycznych, warto raz na jakiś czas pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wpaść do Zakładki na romantyczną kolację lub spotkanie z przyjaciółmi.

zdjęcia: Renata Targosz / https://www.facebook.com/zakladka.bistro