Kobieta Mohito – Eva Herzigova

Marylin Monroe lat 90. Jedna z 10 najlepszych supermodelek świata. 180 centymetrów stuprocentowej kobiecości i seksapilu. Eva Herzigova to niezaprzeczalnie jedna z Kobiet Mohito!

Urodzona w czeskim Litvinowie. Matka była sekretarką, a ojciec elektrykiem. Oprócz niej była jeszcze siostra, która, paradoksalnie, według Evy miała większe szanse, aby zostać modelką. Na szczęście los potoczył się inaczej. Miała 16 lat kiedy odwiedzając wraz z rodzicami Pragę przyjaciel powiedział jej o odbywającym się konkursie organizowanym przez francuską agencję. Konkurs oczywiście wygrała i można powiedzieć, że tak właśnie rozpoczęła się jej wielka kariera.

Jednak tamten świat nie był dla niej ani specjalnie pomocny, ani łagodny. Eva musiała ciężko pracować i walczyć o siebie, aby zajść tak wysoko. Było jej o tyle trudniej, że nigdy nie brała lekcji modelingu i nie miała żadnego doświadczenia. Brak modowych magazynów w jej rodzinnym mieście, z których mogłaby zaczerpnąć chociaż odrobinę wiedzy również pogarszał jej sytuację. Z początku nie czuła się pewnie przed obiektywem. Niemniej jednak czas był dla niej łaskawy i sprawił, że na sesjach zdjęciowych Eva czuje się jak w domu. Obecnie, jak sama przyznaje, woli je od uczestniczenia w pokazach.

Podczas trwania swojej kariery, Eva cały czas stała mocno na ziemi i starała się nie bujać w obłokach. To zasługa jej solidnego wychowania, odpowiednich wartości i świadomości, że modeling to nie praca na całe życie.

Eva Herzigova jest nie tylko nieziemsko piękna, ale też bardzo sympatyczna i inteligentna. Ma wszystkie cechy, które prawdziwa kobieta posiadać powinna i to czyni ją świetną kandydatką na otrzymanie miana jednej z Kobiet Mohito!

źródło: magxone.com, askmen.com