Modelka miesiąca: Anna Jagodzińska

W Mohito  już nie raz potwierdzaaliśmy swoją słabość do polskich topmodelek 🙂 Po Anji Rubik i Zuzannie Bijoch twarzą kampanii Mohito SS16 została piękna Anna Jagodzińska, którą w sensulanych, a  zarazem pełnych lekkości kadrach uchwycił Mateusz Stankiewicz. W związku z tym, że sesja zdjęciowa to dopiero początek naszej współpracy z gwiazdą, postanowiliśmy nieco przybliżyć Wam jej sylwetkę. Oto kilka dowodów na to, że w świecie modelingu Ania osiągnęła już wszystko to, o czym marzy każda młoda dziewczyna, stawiająca pierwsze kroki na wybiegu. Życzymy miłej lektury!

Mohito SS16_3

Mohito

Anna Jagodzińska pochodzi z Sierpca, niewielkiego miasta na Mazowszu. Swoją karierę rozpoczęła stosunkowo wcześnie, bo już w wieku 15 lat. W pierwszej klasie gimnazjum musiała ubłagać mamę, żeby ta zgodziła się pojechać z nią na casting do Warszawy. Od tamtego czasu udało jej się nie tylko regularnie występować w pokazach i kampaniach najlepszych projektantów i marek, ale nawet podbić serce samej Anny Wintour.  W 2009 roku najsłynniejsza redaktor naczelna świata zaprosiła Jagodzińską na okładkę amerykańskiego Vogue’a – od tamtej pory żadna Polka nie zdołała powtórzyć tego osiągnięcia.

 

Vogue US Maj 2009

Vogue US

W tym samym roku niemiecki portal Lexposure.net ogłosił Jagodzińską najgorętszą twarzą sezonu i umieścił na pierwszym miejscu listy 25 najdroższych top modelek przed Natashą Poly, Larą Stone, Sashą Pivovarovą i Lily Donaldson. Imponujące, prawda?

viva-moda-winter-2011-anna-jagodzinska-by-marcin-tyszka

Viva! Moda

W swojej już ponad dziesięcioletniej karierze Jagodzińska firmowała twarzą kampanie Calvina Klein, Oscara de la Renty, reklamowała zapachy Prady, Toma Forda czy Dolce&Gabbana.

Anna Jagodzińska Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana

Tym bardziej cieszy fakt, że mimo sukcesu Anna Jagodzińska nie zapomniała o swoim kraju i wciąż chętnie pojawia się także w sesjach dla polskich magazynów m.in. „Pani”, „Elle” czy „Viva! Moda”.

Anna Jagodzińska - okładki

W 2015 modelka otworzyła w Warszawie na Saskiej Kępie restaurację wegańską Think Love Juices,  która szybko stała się ulubionym miejscem trendsetterów stolicy. Starania się opłaciły.  Niedługo potem modelka odebrała nagrodę Health & Beauty Icon przyznawaną w Plebiscycie Kobieta Roku Glamour.

Kobieta Roku Glamour 2015

Teraz pozostaje tylko jedno pytanie: nie czy, ale kiedy, Ania zaskoczy nas ponownie? 🙂