Hit jesieni: szklany manicure

W modowo-urodowym światku co pewien czas pojawia się nowe zjawisko, który z miejsca okrzykiwane jest hitem sezonu, a próby jego skopiowania momentalnie podejmują wszystkie osoby aspirujące do miana trendsetterów. Obecnie większość portali internetowych oraz cała plejada social mediowych influencerek marzy, aby na ich paznokaciach pojawił się manicure wykonany techniką łamanego szkła. Jego pomysłodawczynią jest Park Eun Kyung, 33-letnia manicurzystka pracująca w Unistelli – jednym z najbardziej topowych salonów manicure w Seulu.

Szklamy manicureZdjęcie: Instagram.com/nail_unistella

Zdobienie sprawia wrażenie wyjątkowo misternego, ale ponoć jego przygotowanie nie jest aż tak skomplikowane. W paznokciu przy pomocy żelu, akrylu lub hybrydy zatapia się specjalną folię, która przypomina lustrzane odłamki. Dzięki temu, że  folia dostępna jest w wielu kolorach, ostateczny efekt zabiegu zależy wyłącznie od wyobraźni klientki.

Szklamy manicureZdjęcie: Instagram.com/nail_unistella

Na razie manicure wykonywany jest tylko w jednym salonie w Korei, ale to już tylko kwestia dni, gdy moda rozprzestrzeni się na resztę świata. Czy kiedy zawędruje do Polski, skusicie się, żeby przetestować efekty na własnych dłoniach? 🙂Szklamy manicureZdjęcie: Instagram.com/nail_unistella